Fantastische bezetting 29e Marveldtoernooi

18-02-2018

Onder grote publieke belangstelling is op zaterdag 17 februari, door het bestuur van de Stichting Internationaal Marveldtoernooi, het deelnemersveld bekend gemaakt voor de 29e editie, dat dit jaar gehouden wordt in het weekend van 1, 2 en 3 juni.

Allereerst werden de aanwezigen in het sportcafe Den Elshof nog mee terug genomen naar de hoogtepunten van 2017 en was er een vooruitblik naar 2018.

Daarna werde de teams van 2018 gepresenteerd via een prachtige video gemaakt door Jeroen Sprenkeler van BizzVideo met o.a. ook beelden beschikbaar gesteld door Supporter van Sport/Unive. Hier nog een keer te bekijken:

Een deelnemersveld van absoluut topniveau, met veel verschillende culturen en speelstijlen. 12 Ploegen uit 7 verschillende landen en 3 verschillende continenten. En 8 ploegen waarvan het eerste team dit jaar gestart is in de UEFA Champions League of Europa League. Dit leverde het volgende prachtige affiche op. Ontwerp zoals gewoonlijk weer door John Ligtenberg Vormgeving.

In tegenstelling tot vorig jaar zijn er dit jaar weer 5 Nederlandse teams. De opzet van het toernooi is ongewijzigd: twee poulewedstrijden op de vrijdagavond, drie op de zaterdag en op de zondag de plaatsings- en finalewedstrijden.

Nieuwe deelnemers in Groenlo zijn: 

PAOK FC uit Griekenland

Korea FL, selectie uit Zuid Korea

Atlético Madrid uit Spanje

Daarnaast zijn de volgende teams terug van weggeweest:

Bayer 04 Leverkusen uit Duitsland (laatste deelname in 2014)

Celtic FC uit Schotland (laatste deelname in 2007)

FC Barcelona uit Spanje (laatste deelname in 2015)

FC Twente uit Nederland (laatste deelname in 2016)

De Nederlandse deelname bestaat uit:

SV Grol               29e keer, hoogste klassering 8e plaats in 1992
Ajax                     22e keer, winnaar in 1998, 2003 en 2004
PSV                     21e keer, winnaar in 2001, 2007 en 2014
Feyenoord           24e keer, winnaar in 1993, 1995 en 1997
FC Twente           20e keer, hoogste klassering 4e plaats in 2008

De buitenlandse deelname bestaat uit:

Red Bull Brasil uit Brazilië                  2e keer, hoogste klassering 2e plaats in 2017
Bayer 04 Leverkusen uit Duitsland    15e keer, winnaar in 1996, 2000, 2002 and 2012                         
Korea FL                                            1e keer
Celtic FC uit Schotland                       6e keer, hoogste klassering 5e plaats in 2001
FC Barcelona uit Spanje                     6e keer, winnaar in 2005
PAOK FC uit Griekenland                   1e keer
Atlético Madrid uit Spanje                   1e keer

De loting voor de poule-indeling werd verricht door Elvio van Overbeek speler van De Graafschap .Hij speelde in 2007 met PSV op het Internationaal Marveldtoernooi. PSV won het toernooi en Elvio was zowel topscoorder als ook beste speler van het toernooi. Wie kan zich Elvio nog herinneren met een salto na ieder gemaakt doelpunt?

Beelden van Elvio tijdens het toernooi van 2007:

Voor het Grolteam leverde dit een prachtige poule indeling op:

Matthijs Kraaijenvanger verrichtte de loting voor het e-Sports event dat tijdens het Marveldtoernooi wordt gehouden.

Wie wordt de opvolger van Right to Dream, winnaar in 2017? Dat komt u te weten in het weekend van 1, 2 en 3 juni a.s.!