Grol zaterdag 3 kijkt met gemengde gevoelens terug op de wedstrijden van afgelopen week

19-03-2024

SSA Wisch 3 - Grol Zat 3 ( 4-2 ) 5-4

Zaterdag 9 maart reizen wij af naar Silvolde voor de wedstrijd tegen de nummer 2 van de ranglijst. We spelen op een slecht, zanderig 1ste veld. Grol begint de wedstrijd slecht, de organisatie staat niet goed. Er wordt teveel ruimte weg gegeven, onze tegenstander maakt hier dankbaar gebruik van en weten Grol al combinerend via het middenveld te overrulen. Grol kijkt met een kwartier tegen een 3-0 achterstand aan. Het is een foutje van de doelman van Wisch na een kopbal van Nick waardoor Grol de 3-1 weet te scoren. Het loopt niet goed wat de nodige frustratie geeft en het is uiteindelijk Khalid die 2 gele kaarten krijgt wegens praten waardoor de Grol na 20 minuten zelfs met 10 man verder moet. Toch is dit voor Grol een keerpunt. Grol moet noodgedwongen herorganiseren wat goed uitpakt. Toch komt Grol nog op een 4-1 achterstand maar komt net voor rust via een benutte strafschop van Kevin op 4-2. In de rust wordt een en ander uitgesproken en proberen wij er de 2de helft er vol voor te gaan. Het lukt Grol om Wisch terug te dringen en kansen te creëren. Via Nick en Kevin vecht Grol zich volledig terug in de wedstrijd, 4-4! Helaas moet Grol in de laatste minuut capituleren, de energie vloeit weg en Wisch komt er via een counter uit. Deze uitval kan tot corner verwerkt worden. Uit deze corner weet Wisch het winnende doelpunt achter doelpunt Barry te koppen. Grol heeft gezien de vechtlust en strijd met 10 man hier zeker een punt verdiend…helaas.

Beker: GVV Eilermark 3 - Grol Zat 3 ( 0-1 ) 2-2 na strafschoppen 5-4

Dinsdagavond 12 maart zijn wij afgereisd naar Enschede om het op te nemen in de beker tegen Eilermark 3. Na een aftastende beginfase krijgt Grol meer balbezit en zakt Eilermark meer in. Het is uiteindelijk Doné die een goede aanval zeer bekeken in de korte hoek schiet, 0-1 na een half uur spelen. Met deze stand wordt de kleedkamer opgezocht. De tweede helft geeft een ander spelbeeld. Eilermark gaat wat opportunistischer spelen en zetten nu hoog druk waardoor de Grol meer de lange bal gaat hanteren. Het is uiteindelijk Ronald die op aangeven van Kevin de 0-2 weet te scoren in de 76ste minuut. Grol lijkt op rozen te zitten maar helaas loopt het anders. Eilermark heeft niks meer te verliezen en gaat achterin 1 op 1 spelen. Ze dwingen meer aan maar resulteert nog niet in grote kansen. Toch valt in de 81ste de aansluitingstreffer totaal onverwacht. Een strakke voorzet vanaf links wordt ongelukkig door Wout bij de 2de paal in eigen doel geschoten. Dit geeft Eilermark een boost. Het spel ligt in deze laatste minuten helemaal open. Grol krijgt mogelijkheden om de wedstrijd op slot te gooien maar de juiste scherpte in de afronding ontbreekt. Het is Eilermark die het geluk aan hun zijde hebben. Op een schot van Eilermark probeert Nick in een uiterste poging de bal te verdedigen maar helaas schampt hij de bal en veranderd hiermee de richting dusdanig dat doelman Barry kansloos is, 2-2 in de 88ste minuut. In de laatste minuut krijgt Doné nog een kans maar de kracht in het schot ontbreekt zodat de doelman van Eilermark de bal kan stoppen. Het eindsignaal volgt en zijn we aangewezen op strafschoppen. De loterij waar Grol al een aantal keren winnend uit wist te komen is deze avond niet gelukt. De doelman van Eilermark weet de inzet van Johan te keren waarmee hij de matchwinnaar wordt en Grol helaas uit het bekertoernooi ligt.

We kijken terug op een aantal prachtige wedstrijden in deze bekercompetitie!

Fc Bergh 3 - Grol Zat 3 ( 1-0 ) 2-3

Zaterdag 16 maart reizen wij af naar ‘s Heerenberg om het op te nemen tegen koploper Bergh 3. Voor Grol een belangrijke wedstrijd die gewonnen moet worden willen wij mee blijven doen om het kampioenschap. Wij trappen af om 12:15 op het natuurgrasveld waar wij 2 weken geleden ook hebben gespeeld. Gelukkig is het veld wat minder vochtig en zwaar wat gelukkig het voetbal ten goede komt. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd. Het spel golft op en neer. Grol is voetballend wat sterker maar het is Bergh die de eerste echte grote kans weten te creëren. Een goede voorzet wordt van dichtbij ingekopt maar gelukkig weet Barry de inzet te keren. Grol probeert van achteruit voetballend naar voren te komen. Helaas heeft Grol moeite de bal vast te houden in de voorhoede waardoor er veel loopvermogen wordt gevraagd. Met name Eduardo loopt de nodige meters op het middenveld. Bergh weet er counterend gevaarlijk uit te komen. De eerste keer komt Grol goed weg als Bergh scoort uit buitenspel positie maar na 20 minuten spelen weet Bergh toch de openingstreffer te scoren. De spits komt via het centrum opstomen en heeft wat geluk dat Teun de bal net niet kan onderscheppen. Één op één met Barry rond hij deze kans beheerst af, 1-0. Grol blijft rustig en blijft voetballend naar mogelijkheden zoeken. Het is uiteindelijk Ronald die een vrije doortocht krijgt na een steekbal van Jorn echter wordt hij onreglementair gestuit in het 16 meter gebied. De terecht toegekende strafschop wordt door Kevin benut, 1-1 na 35 minuten voetbal. Met deze gelijke stand wordt er ook gerust. In de rust worden er een aantal omzettingen gedaan om zo meer balbezit te houden in de voorhoede. Dit houd wel in dat de opbouw nu af en toe wat moeilijker gaat. Bergh weet Grol nu meer onder druk te zetten en weten de nodige kansen te creëren. Door verdedigd werk van Martijn en Amir wordt menig aanval onschadelijk gemaakt. Grol zoekt de aanval maar Bergh is gevaarlijker. Ook Bergh krijgt een terechte strafschop nadat Amir aan de noodrem heeft getrokken. Gelukkig voor Grol weet Barry de bal te keren. Daarna beland er nog een bal van Bergh op de paal. Uiteindelijk is het een vrije trap van Bergh waar Barry zich op verkijkt waardoor deze binnen valt, 2-1 in de 60ste minuut. Grol moet aan de bak willen ze nog een goed resultaat behalen. Het wordt nu een open wedstrijd met veel lange ballen en waarbij veel werk moet worden verzet. Het is uiteindelijk een diepe bal van Martijn waarin Eduardo een mogelijkheid ziet. Hij weet de bal op de achterlijn te ontfutselen van de verdediger en schiet de bal hard op de keeper in de korte hoek. De doelman van Bergh kan de bal niet goed verwerken en beland in het net, 2-2 in de 82ste minuut. Grol gaat alles of niets spelen. Na een ingreep op het middenveld wordt de bal ingespeeld op de diep staande Kevin. Kevin ziet Rubel in de loopactie en geeft de bal met een hakje mee waardoor de laatste verdediger gezien is. Rubel kan doorlopen naar de 16 meter en schiet de bal buiten bereik van de doelman in de verre hoek en zet Grol hiermee in de 90ste minuut op 2-3! Het duurt dan ook niet lang dat de jonge goed leidende scheidsrechter affluit voor de wedstrijd. Grol pakt de benodigde belangrijke punten.

Na 2 zure verliezen sluiten wij de week met winst af. Hiermee zijn wij nog in de race voor het kampioenschap maar zijn wel afhankelijk van de resultaten van de andere teams waarbij wij zelf niks meer kunnen laten liggen. Aankomende zaterdag staat er weer een belangrijke thuiswedstrijd op het programma tegen de nummer 4 op de ranglijst Concordia Wehl.