11-06-2026
Op zondag 7 juni moest het gebeuren voor Grol 8. Op de allerlaatste speeldag had de ploeg aan een gelijkspel genoeg om het kampioenschap binnen te halen. Toch bleek al snel dat het geen vanzelfsprekende middag zou worden tegen het goed georganiseerde Pax 6.
In een zeer sportieve wedstrijd, onder leiding van de goed fluitende scheidsrechter Leo Garstenveld, wist Grol 8 niet direct het niveau te halen dat het gedurende het seizoen zo vaak had laten zien. Dat had ongetwijfeld te maken met de spanning die vooraf al voelbaar was in de kleedkamer. Daarnaast zijn de jongens van Grol 8 natuurlijk niet gewend om voor zoveel publiek te spelen. De oproep op sociale media had veel supporters op de been gebracht om het team naar het kampioenschap te schreeuwen.
Al na twee minuten kreeg Grol een grote kans. Jim Klein Gebbinck liet zijn directe tegenstander met zijn enorme snelheid achter zich en kwam oog in oog met de keeper. Dit duel werd echter gewonnen door de doelman, waardoor het 0-0 bleef.
Ondanks dat Grol veel kansen wist te creëren, was het lastig om door de hechte organisatie van Pax heen te spelen. Gelukkig viel na een kwartier alsnog de openingstreffer. Topscorer Giel ter Bogt, die voorlopig zijn laatste wedstrijd voor de Amatori (bijnaam van het team) speelde vanwege zijn verhuizing naar Amsterdam, wist opnieuw het net te vinden: 1-0.
Nog voor rust werd de voorsprong verdubbeld. In de 29e minuut zette Mees van Schaik de keeper volledig op het verkeerde been en schoof hij de bal vanaf vijf meter beheerst binnen: 2-0.
Na de rust was zichtbaar dat de spanning uit de benen was verdwenen. Er kwam meer ruimte voor verzorgd voetbal én spelplezier. Dat resulteerde al snel in de 3-0. Myron Baten haalde verwoestend uit en liet de keeper kansloos naar het kunstgras duiken.
Pax gaf zich echter niet zomaar gewonnen en bracht via een eigen doelpunt van Kane Everink de spanning terug: 3-1. Gelukkig duurde die spanning niet lang. IJen Cuppers verstuurde een fenomenale steekpass op Pieter Reusen, die op het perfecte moment zijn eerste doelpunt van het seizoen maakte en daarmee de wedstrijd definitief besliste: 4-1.
De buit was binnen. Grol 8 is kampioen!
Na het laatste fluitsignaal barstte het feest los. In de kantine zorgden DJ Schaiky en zanger Quinten voor een geweldige sfeer, waarna de avond werd voortgezet met de nodige drankjes bij Bruins in Saasveld. Ook op maandag werd het kampioenschap nog uitgebreid gevierd, waardoor een groot deel van de Groenlose horeca kon meegenieten van het succes van Grol 8.
Een prachtige afsluiting van een geweldig seizoen, bekroond met het kampioenschap!
